kancelaria adwokacka śren

Uważamy, że fundamentem każdej firmy powinny być dobre rozwiązania prawne. Nie chodzi oto, aby tworzyć bardzo skomplikowane umowy i wykorzystywać rozbudowane instytucje prawne (choć takich nie zawsze można uniknąć), lecz o to, aby stosować je konsekwentnie, a także o to, aby pracownicy, którzy bezpośrednio uczestniczą w kreowaniu stosunków prawnych, rozwiązania te rozumieli i umieli stosować. Dokładamy wszelkich starań, aby tak właśnie było u naszych klientów.

 

W ramach świadczonych przez nas usług nie tylko prowadzimy postępowania sądowe przygotowujemy umowy, wydajemy opinie, czy służymy radą, ale także, jeśli istnieje taka potrzeba, na życzenie klienta, jesteśmy gotowi do przeprowadzenia stosownych szkoleń. To daje dobre rezultaty. Dzięki temu zwykle nie mamy problemów ze sprawnym wygrywaniem w sądach spraw naszych stałych klientów. Nie boimy się bowiem prowadzenia procesów, uważamy jednak, że lepiej być do nich dobrze przygotowanym. Z ostrożności zawsze zatem zakładamy, że nasz klient musi liczyć się z ewentualnością zaistnienia sporu.

 

Obsługujemy obecnie w ramach umów o stałe obsługi prawne około dwudziestu firm. Większość z nich od lat umowy te kontynuuje. Fakt ten stanowi dowód na to, że potrafimy budować z przedsiębiorcami właściwe relacje oraz że nawiązanie z Kancelarią stałej współpracy przynosi naszym klientom wymierne korzyści.

 

W ramach obsługi przedsiębiorców, Kancelaria świadczy w szczególności usługi w zakresie windykacji należności, opracowywania umów cywilnoprawnych oraz zakładania spółek prawa handlowego. Reprezentujemy też przedsiębiorców w sporach z pracownikami.

 

Windykacja

Nie regulowanie należności przez kontrahentów to w polskiej rzeczywistości znaczny problem, który ma poważny wpływ na kondycje przedsiębiorstwa. Wystarczy w tym miejscu jedynie przypomnieć, że długotrwała utrata płynności finansowej może stanowić nawet podstawę ogłoszenia upadłości. Stąd windykacja stanowi jeden z najważniejszych aspektów działalności kancelarii. Kancelarii opracowała sprawne procedury dochodzenia należności wykorzystując całą gamę dostępnych na gruncie obowiązujących przepisów prawa instytucji.

 

Dochodząc należności naszych klientów, nie tylko wytaczamy powództwa o zapłatę, i uruchamiamy postępowania egzekucyjne i zabezpieczające, ale też w razie konieczności uruchamiamy skargi paulińskie oraz wszczynamy postępowania o wyjawieniu majątku. Systematyczne działania podejmowane przez Kancelarię przynoszą dobre rezultaty.

 

Korzyści z podejmowanych przez kancelarię działań, w szczególności mogą czerpać klienci posiadający z kancelarią umowy o stałą obsługę prawną. Procedury te są bowiem często długotrwałe, a stali klienci mają możliwość prowadzenia tego rodzaju sprawy na korzystnych warunkach finansowych.

 

Umowy cywilnoprawne

Stałą częścią pracy kancelarii jest opracowywanie, negocjowanie oraz analizowanie umów cywilnoprawnych. Usługi te świadczymy zarówno na pojedyncze zlecenie jak też w ramach łączącej Kancelarię z klientami umowy o stałą obsługę prawną. Także w tym przypadku nasi stali klienci korzystają ze świadczenia tych usług na dogodnych warunkach finansowych.

 

Spółki prawa handlowego

W ramach świadczenia usług dla przedsiębiorców lub osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą, Kancelaria zajmuje się tworzeniem, rejestracją oraz obsługą spółek. Mówiąc o obsłudze spółek mam w tym miejscu na myśli przede wszystkim doradztwo a także opracowywanie i przygotowywanie projektów umów spółek prawa handlowego oraz protokołów i uchwał ze zgromadzeń ich organów. Choć zwykle protokóły walnych zgromadzeń spółek nie są skomplikowane, to niewątpliwie zawarcie w nich niewłaściwych sformułowań może pociągać za sobą znaczne konsekwencje. Dokumenty te mają bowiem często znacznie o charakterze ustrojowym.

 

Kancelaria posiada znaczne doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw, gdyż stale posiada w obsługę kilka spółek prawa handlowego. Świadczymy też usługi polegające na zaskarżaniu uchwał oraz reprezentowaniu wspólników na walnych zgromadzeniach.

 

Sprawy pracownicze

Na przestrzeni dziesięciu lat działalności Kancelaria prowadziła setki sporów sądowych pomiędzy pracodawcami, a pracownikami. Stąd posiadamy w tego rodzaju sprawach duże doświadczenie. Pracodawcom pomagamy nie tylko w prowadzeniu sporów z pracownikami ale także w tym jak ich unikać.

 

Doradzamy też w jaki sposób stosować przepisy prawa pracy tak aby, nawet w przypadkach konieczności rozwiązania z pracownikiem stosunku pracy, praw pracowniczych nie naruszać.

Kontakt

Kancelaria Adwokacka Adwokat Piotr Karcz

Tel/fax: 61 28 30 767
Tel. kom.: 502 050 085
Tel. kom.: 502 046 752

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Copyright ©

Kancelaria Adwokacka

Piotr Karcz - 2007-2020
Projekt i wykonanie: single STUDIO