kancelaria adwokacka śren

Klienci prywatni stanowią dla kancelarii bardzo ważne źródło nowych zawodowych doświadczeń. To właśnie sprawy tych klientów zwykle są dla naszego zespołu najciekawsze, a często też najbardziej skomplikowane. Dlatego dokładamy starań aby także ta grupa klientów była przez Kancelarię obsługiwana na wysokim poziomie.

 

Specjalnie dla tej grupy klientów Kancelaria rezerwuje czas w każdy wtorek w godzinach od 16:00 do 18:00.

 

Na wtorkowe dyżur może przyjść każdy bez konieczności wcześniejszego umawiania się w sekretariacie kancelarii i może być pewien że zostanie przyjęty przez prawnika, nawet jeśli z uwagi na liczbę chętnych Kancelaria będzie musiała pracować dłużej. Każdej osobie która przybędzie do kancelarii tego dnia do godziny 18:00 zawsze jest udzielana pomoc.

Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu spraw majątkowych rodzinnych i spadkowych. Wielokrotnie udzielaliśmy też klientom prywatnym pomocy dokonując oceny zawieranych przez niech umów, czy też pomagając im bronić swoich praw w postępowaniach windykacyjnych.

 

Sprawy majątkowe

Ważnym aspektem działalności Kancelarii jest prowadzenie spraw o charakterze majątkowym. Przede wszystkim chodzi u o sprawy o zniesienie współwłasności, o dział spadku, o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej a także sprawy o zasiedzenie. Zwykle spory na tym tle dotyczą przed wszystkim nieruchomości, gdyż to właśnie one zwykle mają w majątkach klientów prywatnych największą wartość.

 

Spory tego typu niestety bardzo często toczą się latami i z uwagi na opracowywane w ich ramach opinie biegłych są kosztowne. Kancelaria wielokrotnie prowadziła tego typu procesy, niejednokrotnie oszczędzając czas i pieniądze swoich klientów doprowadzając do zawarcia korzystnych ugód.

 

Sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe to sprawy o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Od bardzo prostych, w których bezpośredni udział pełnomocnika na rozprawach nie jest konieczny. W takich sprawach nasza pomoc zwykle ogranicza się do udzielenia porady i sporządzenia stosownego wniosku. Po sprawy bardzo skomplikowane, w których spór zwykle dotyczy testamentu lub zdolności spadkodawcy do testowania.

 

W tego rodzaju sprawach udział pełnomocnika w zasadzie jest konieczny. Ponieważ testament może być sporządzony między innymi w zwykłej formie pisemnej, a nawet pod pewnymi warunkami ustnie, spory tego rodzaju są bardzo trudne. Jednocześnie sprawy te dotyczą często znacznych wartości, gdyż spadkodawca testamentem może rozporządzić całym swoim majątkiem.

 

Kancelaria ma spore doświadczenie w tego typu sprawach. Niejednokrotnie broniła bowiem swoich klientów przez zarzutami nieważności testamentu, a także podważała składane w wątpliwych okolicznościach rozporządzenia na wypadek śmierci.

 

Sprawy pracownicze

Na przestrzeni dziesięciu lat działalności Kancelaria prowadziła setki sporów sądowych pomiędzy pracodawcami, a pracownikami. Stąd posiadamy w tego rodzaju sprawach duże doświadczenie. Wielokrotnie z powodzeniem reprezentowaliśmy cale grupy pracowników w ich sporach z pracodawcami.

 

Najczęściej pomagamy pracownikom w sporach dotyczących naruszania praw pracowniczych przy rozwiązywaniu stosunków pracy, w dochodzeniu należnych wynagrodzeń za pracę, odpraw oraz ekwiwalentów za urlop. Z doświadczenia wiemy, że często pracodawcy naruszają także przepisy zobowiązujące ich do zawarcia z pracownikiem umowy na czas nieokreślony. Także w takich sytuacjach skutecznie wspieramy pracowników w dochodzeniu należnych im praw.

 

Sprawy rodzinne

Największe doświadczenie w zakresie spraw rodzinnych Kancelaria zdobyła prowadząc sprawy rozwodowe, rozstrzygane w Sądach Okręgowych. W ramach tego rodzaju sprawy, rozstrzygane są też spory stron w zakresie alimentów oraz władzy rodzicielskiej nad ich małoletnimi dziećmi. Spory dotyczące alimentów i władzy rodzicielskiej mogą też być prowadzone w osobnych postępowaniach przed Sądami Rejonowymi. Od lat udzielamy pomocy osobom potrzebującym wsparcia w tego rodzaju sporach.

 

Sprawy karne

Sprawy klientów prywatnych to także sprawy karne. Nie zawsze jednak chodzi w tego rodzaju sprawach o obronę przed stawianymi przez prokuraturę zarzutami popełnienia przestępstwa. Prowadzenie sprawy karnych to również reprezentowanie przed Sądem pokrzywdzonych przestępstwem. Bardzo często angażujemy się w tego rodzaju sprawach udzielając pomocy pokrzywdzonym, lub sporządzając akty oskarżenia w sprawach z oskarżenia prywatnego.

 

Nie unikamy jednak też podejmowania się obrony oskarżonych, nawet o popełnienie najcięższych przestępstw. Prawo do obrony przysługuje bowiem każdemu, a obrona zasady domniemania niewinności stanowi podstawowy obowiązek każdego adwokata.

Kontakt

Kancelaria Adwokacka Adwokat Piotr Karcz

Tel/fax: 61 28 30 767
Tel. kom.: 502 050 085
Tel. kom.: 502 046 752

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Copyright ©

Kancelaria Adwokacka

Piotr Karcz - 2007-2020
Projekt i wykonanie: single STUDIO